Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

A nevíte jestli ve Vídni funguje parking Mazur?  Na jejich webovkách je uvedeno, že od března nefungují kvůli covidu 19, ale platí to ještě?

0 Citovat

Nefunguje. Ale poradím ti menší travel hack... Zkus koupit od nějakých vyplašenků, kteří nakoupili v předstihu  parkovací kartu na Mazur a s ní pak můžeš parkovat přímo na letišti v Parkhaus 4. Což je super, pokud navíc letíš z T3.

0 Citovat

Neví někdo jak to funguje, když máme letět příští týden do Černé Hory, která není pro Rakousko na seznamu bezpečných zemí, po návratu se neprodleně vrátím do Česka a za 12 dní máme letět do Řecka? Pustí mě vůbec ve Vídni na letiště ? 

0 Citovat

cali napsal(a):

Zkus koupit od nějakých vyplašenků, kteří nakoupili v předstihu  parkovací kartu na Mazur a s ní pak můžeš parkovat přímo na letišti v Parkhaus 4. Což je super, pokud navíc letíš z T3.

To není špatné. Teď už jen nekoho takového najít ;-) 

0 Citovat

Aktuální info o letišti 1.7.2020 12:00:

Funguje jen T3, na něm je vše otevřené, přehledné, tzv. common check iny na všechny aerolinky, Spar, McDonalds apod otevřeny také. Security rychlá a bez problémů, nikdo neměřil teplotu, nezkoumal doklad apod. Jen celou dobu musíte nosit roušku. Po security duty free otevřené a včetně Sky lounge schengen. 


Ve Sky lounge schengen je vše tak nějak OK.


Jídlo naporcované a jen pouze sendviče, saláty, pomazánky, sladké a slané snacky a nealko/alko nápoje. Místa pohodlná a nemusíte uvnitř nosit roušku takže super.


Toť asi vše k autálnímu stavu na VIE.

0 Citovat

Takže teplý obědový bufet zrušili, to se dalo čekat. Ti štědří budou teď méně štědří a tam, kde to za moc nestálo, by snad ani nemuseli otevírat...

0 Citovat

Zdravím, potřebuji parkování na dva týdny, 11 dnů na Islandu a 3 ve Vídni. Kvůli následné návštěvě města se mi nechce parkovat u letiště, našel jsem, že je dobré P+R Leopoldau a S7 přímo na Flughafen. Má s parkováním v tomto P+R někdo zkušenost? Nebývá plno/je tam bezpečno? A zároveň, netuší někdo, jak koupit Gruppenticket na S-Bahn, který by měl být výrazně levnější? Zkoušel jsem přes web ÖBB, ale nikdy mi to přímý spoj S7 Leopoldau-Flughafen nenabídne...

0 Citovat

Spani na letisti je evidentne ok. Kdyz jsem tam rano kolem pul ctvrte dorazil, tak tam spalo lidi dost a mezi nimi hlidkovali policiste i armada. 

0 Citovat

Dnešní ranní let s wizz z Vídně na Kypr do Larnaky. Ve Vídni jsem nezpozoroval rozdíl v kontrole oproti loňsku, nikdo neprudil, akorát jsme se prošli až na konec terminálu 3, ale to vůbec nevadilo, jako bonus východ slunce nad Vídní. Kdo se ptal, zda jde přespat, tak ano, potkali jsme dost takových, T3 k tomu má vhodné prostory. Od příjezdu na letiště po čekání na open gate cca 30', bezpečnostní kontrola rychlá, žádné zdržování. Letadlo plné cca z 1/3, změna míst možná, letušky vstřícné. V LCA scan ID a foto u automatu, u kontroly EU citizens odevzdány dokumenty cyprusflightpass a Passenger form - de facto totožný obsah, akorát bacha wizz poslal 36 hodin před odletem. S testem nikdo neprudil. Přílet 9:40, 10:05 jsme byli před halou na kafi. Roušky letiště + bus. Jinak pláže poloprázdné, za 20e obrovská porce souvlaki pro 2 i s vodou. Krásné léto všem.

0 Citovat

My dnes 6:15 z Vídně do Catanie.

S VIE souhlasím.

Všichni nosili roušky.

Během letu rozdali papíry 'nutne' pro vstup na Sicílii ale po příletu je nikdo nechtěl.

V CTA akorát měření teploty všem jinak nic.

Roušky nenosil ani personál letiště.

Prostě taloska...

0 Citovat

Vídeň v pohodě, salónek těžká bída, jenom tousty a zeleninový salát. Zatím vše přes terminál 3. Odbavení rychle. Na kontrole rozestupy a v klidu.

0 Citovat

Sendviče jsou aspoň dobrý, když už nic. Jenom jsem nepochopil, koho má ta absence teplého bufetu chránit a před čím, však se to nabírá úplně stejně jako ty sendviče a salát.

0 Citovat

Ahoj dotaz - 22.7. se vracím ráno Wizzem z Tenerife s příletem před druhou hodinou ráno a na letišti budu potřebovat přečkat do prvního S-bahnu na Hbf (jede někdy po půl páté ráno). Je to možná divné, ale vídeňské letiště vůbec neznám a tak sháním tip, kde tu noční dobu nějak inteligentně strávit - ideálně s dostupem nonstop nápojových a snack automatů? Projížděl jsem mapu letiště, takže už tuším, jak to vypadá - ale tip je tip...


Četl jsem tu info o možnostech přespání, tak předpokládám, že i v této době nebude v noci zevlující cestující v terminálu podezřelý...
0 Citovat

Tak ve Vídni o poznání rusneji než před dvěma týdny. Lidi se znovu naučili létat :)

Edit: Tak důkladnou kontrolu rozměru zavazadel jsem jeste nezažil. Slečna bez milosti kasirovala každý cm navíc:))

0 Citovat

Hlavne nech sprevadzkuju salonik, nech mozem vyuzit svoj posledny vstup

0 Citovat

Po prilete z non eu treba mat transfer tlacivo, len listok na vlak/bus im nestaci


Tlaciva rozdavaju, tak netreba tlacit doma

0 Citovat

A pri prilete z EU im staci listok na vlak dokazujuci, ze opustim Rakusko?

0 Citovat

jakob napsal(a):

My dnes 6:15 z Vídně do Catanie.

S VIE souhlasím.

Všichni nosili roušky.

Během letu rozdali papíry 'nutne' pro vstup na Sicílii ale po příletu je nikdo nechtěl.

V CTA akorát měření teploty všem jinak nic.

Roušky nenosil ani personál letiště.

Prostě taloska...

A registrace přes Sicilia sicura není nutná? 

0 Citovat

Ne

0 Citovat

benq212 napsal(a):

A pri prilete z EU im staci listok na vlak dokazujuci, ze opustim Rakusko?

Úplně mi není jasné, kdo a kde to kontroluje. Předevčírem jsme přiletěli z Atén a žádnou kontrolu jsme nezaznamenali.

0 Citovat

Mě v pátek kontrolovali. Na konci chodby před východy do veřejné části stál voják v uniformě se zaměstnancem letiště a náhodně vybírali cestující, kterých se ptali, kde byli v posledních 14 dnech. Vedle východu pak byla i stanice pro covid testy, takže je dost možné, že potenciálně rizikové pasažéry nechají otestovat. Ale žádné formuláře, co jsme vyplňovali v letadle, nebo nějaké jiné doklady (třeba o cestě z Rakouska) nechtěli.

0 Citovat

Rakousko zastaví od čtvrtka lety do 18 zemí včetně některých středomořských destinací

https://zdopravy.cz/rakousko-zas...aci-54078/

0 Citovat

Pravda, nějakého vojáka jsem asi zahlédl. Četl jsem o formulářích, ale žádný jsem na zpáteční cestě nedostal, mailem ani v letadle.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tak ve Vídni o poznání rusneji než před dvěma týdny. Lidi se znovu naučili létat :)

Edit: Tak důkladnou kontrolu rozměru zavazadel jsem jeste nezažil. Slečna bez milosti kasirovala každý cm navíc:))


Ta kontrola bude kus od kusu. My letěli v neděli a nikdo nikoho za zavazadla neprudil, vše totálně free.

0 Citovat

Poradí mi někdo prosím jak se dostat na letiště že stanice flixbusu cca ve 2 hodiny ráno?

0